IVAN HUKLEK U FINALU EUROPSKOG PRVENSTVA, ANTONIO KAMENJAŠEVIĆ U BORBI ZA BRONCU
04.06.2018.
LUKA PRIHISTAL I DAMJAN BEZJAK ZLATNI NA CROATIA OPENU, NAŠA REPREZENTACIJA EKIPNO NAJUSPJEŠNIJA
18.06.2018.
Prikaži sve

IVAN HUKLEK VICEPRVAK EUROPE, KAMENJAŠEVIĆ I ŠAČIĆ NA KORAK DO BRONCE

Ivan Huklek, član HK “Sesvete”  postaje viceprvak Europe u hrvanju grčko-rimskim načinom za mlađe seniore. Ivan je nastupio u kategoriji do 87 kg te je dominantno došao do finala pobijedivši Finca Metsomaekia tehničkim tušem 12-0, Litvanca Nemseviciusa 8-4, a u polufinalu je bio bolji od Bjelorusa Antona Kursa rezultatom 9-6. U finalu je tijesno izgubio od Azerbejdžanca Islama Abasova.

Antonio Kamenjašević, član HK “Metalac”, u prvom kolu kategorije do 77 kg, suvereno pobijeđuje Bugara Rosenova tehničkim tušem 9-1, na isti način i Poljaka Klimeka, dok ga u polufinalu zausatvlja predstavnik Rusije Ismail Saidkhasanov. U borbi za broncu gubi od Ukrajinca Nuralijeva i zauzima konačno 5. mjesto.

Filip Šačić, član HK “Sesvetski Kraljevec”, nastupio je u kategoriji do 82kg. Prvu borbu tijesno gubi od kasnijeg finalista Filchakova (Ukraina) te ima priliku kroz repasaž doći do borbe za broncu. Finca Ropponena je deklasirao rezultatom 9:0 da bi u neizvjesnoj borbi za medalju tijesno izgubio rezultatom 4:3 od aktualnog svjetskog prvaka Burhan Akbudaka, predstavnika Turske. Filip je zauzeo konačno 5. mjesto

Čestitamo Ivanu na ovom velikom uspjehu, kao i treneru reprezentacije Antonu Đoku, trenerima u klubu Slavku Benčecu i Hrvoju Grbavcu.

Ovo je već treća velika medalja za Ivana što dokazuje njegovu kvalitetu i kontinuirani napredak, dok su Antonio i Filip za dlaku propustili uzeti medalju. Velik je ovo rezultat i od ove zlatne generacije može se još puno očekivati!