Rezultati Prvenstva Hrvatske u hrvanju SL načinom za kadetkinje i kadete, te mlađe seniorke i seniore U-23
15.10.2018.
Naši reprezentativci nastupaju na prvenstvu svijeta U23 u Rumunjskoj
12.11.2018.
Prikaži sve

Danijel Janečić 5. na svjetskom prvenstvu u Budimpešti

Danijel Janečić prvu borbu izgubio je od predstavnika Srbije – Davora Štefaneka. Budući da je Štefanek ušao u finale, dobio je priliku da kroz repasaž dođe u šansu boriti se za brončanu medalju.

U prvom kolu repasaža težinske kategorije do 67 kg. Danijel je tehničkim tušem pobijedio predstavnika Kineskog Taipea – Ying Hua Hunga tehničkim tušem 13:4, u drugom kolu repasaža, pobjedom na bodove 10:3 bio je bolji od Danca – Fredrika Bjerrehuusa. Nakon tri medalje braće Žugaj na seniorskim SP te jednog petog mjesta Bože Starčevića, ovaj plasman Janečića je među pet najboljih plasmana hrvatskih hrvača na seniorskim SP a od 1992 godine do danas.

U borbi za 3. mjesto i brončano odličje od Danijela je bio bolji poljak armenskog podrijetla – Gevorg Sahakayan. Time je jenaš Danijel zauzeo odlično 5. mjesto na ovom svjetskom prvenstu.

Božo Starčević je u težinskoj kategoriji do 77 kg. u 1/16 finala pobijedio Nijemca Pascala Eiselea, u 1/8 finala izgubio je od Korejca Hyeonwooa Kima.

Tony Brala i Ivan Lizatović izgubili su svoje prve borbe i kasnije nisu imali priliku kroz repasaž doći do borbe za medalju.

Reprezentaciju je vodio trener Nikola Starčević, te fizioterapeut Tomislav Mičuda. Od naših sudaca na natjecanju su sudjelovali Zvonko Očić i Davor Petanjek.