Rezultati Prvenstva Zagreba i Zagrebačke županije za kadete i seniore u hrvanju grčko-rimskim načinom za 2020. godinu
10.02.2020.
PROPOZICIJE PRVENSTVA ZAGREBA I ŽUPANIJE ZAGREBAČKE ZA MLAĐE I STARIJE DJEČAKE U HRVANJU GRČKO-RIMSKIM NAČINOM ZA 2020. GODINU
24.02.2020.
Prikaži sve

Dominik Etlinger na korak do medalje na Europskom prvenstvu!

Rim, Italija. Danas 12. veljače, 2020. godine završen je grčko-rimski dio turnira, na kojem su nastupili i naši hrvači.

Najbolji uspjeh ostvario je naš Dominik Etlinger koji je u kategoriji do 72 kg osvojio 5. mjesto sa 3 pobjede i dva poraza. Dominik je dobro započeo turnir, pobjedom protiv Armenca Namoyana na bodove te Talijana Glavea tehničkim tušem, da bi nažalost u 1/4 finalu od njega bolji bio odličan Gruzijac Lomadze. Gruzijac je došao do finala a na putu do final je pobijedio i aktualnog olimpijskog pobjednika Štefaneka čime je dao priliku Dominku da u repesažu pokuša doći do medalje. Dominik je u repesažu deklasirao Bjelorusa Kankoua tehničkim tušem ali je u odlučujućoj borbi za broncu nažalost izgubio od Turčina Cana na bodove i tako zauzeo vrlo dobro peto mjesto.

Od ostalih naših hrvača na ovom Prvenstvu nastupili su Danijel Janečić u kategoriji do 67 kg, Pavel Puklavec u kategoriji do 77 kg, Filip Šačić u kategoriji do 82 kg i Vjekoslav Luburić u kategoriji do 87 kg. Nažalost, svi oni ovog puta nisu ostvarili zapaženiji plasman, izgubivši svoje prve borbe u svojim kategorijama.

Na Prvenstvu hrvače su vodili treneri Ihar Piatrenka i Anton Đok, a uz njih na Prvenstvu sude i naši suci Zvonko Očić i Davor Petanjek.